Z8F011APH020SG
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
Z8F011APH020SG
Package:
20-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Z8F011APH020SG
Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20DIP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Speed
20MHz
Package / Case
20-DIP (0.300", 7.62mm)
Series
Encore!® XP®
Data Converters
Base Part Number
Z8F011A
Packaging
Tube
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V