SMAJ350CA/TR7
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMAJ350CA/TR7
Manufacture:
Yageo
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ350CA/TR7
Description:
SMAJ DO214AC, BIDIRECTIONAL 350V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
350V
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
700mA
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Series
SMAJ
Voltage - Breakdown (Min)
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
567V
Company Profile
SMAJ350CA/TR7 Relevant information
SMAJ10
SMAJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AC