RSF50SJR-52-51K
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
RSF50SJR-52-51K
Datasheet:
RSF50SJR-52-51K
Description:
RES METAL OXIDE 1/2W 5% AXIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Series
RSF
Number of Terminations
2
Features
Flame Proof, Safety
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Tolerance
±5%
Resistance
51 kOhms