RSF50SJR-52-39K
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
RSF50SJR-52-39K
Datasheet:
RSF50SJR-52-39K
Description:
RES METAL OXIDE 1/2W 5% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Series
RSF
Number of Terminations
2
Features
Flame Proof, Safety
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Tolerance
±5%
Resistance
39 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)