RSF100JB-73-47R
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
RSF100JB-73-47R
Manufacture:
Yageo
Package:
Axial
Datasheet:
RSF100JB-73-47R
Description:
RES 47 OHM 1W 5% AXIAL
In Stock
12032 pcs On sales
Product Parameter
Height - Seated (Max)
Series
RSF
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
Resistance
47 Ohms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
1W
Package / Case
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)