MFR25SDRF52-9K53
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
MFR25SDRF52-9K53
Datasheet:
MFR25SDRF52-9K53
Description:
RES MF 1/4W 0.5% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
MFR
Number of Terminations
2
Features
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±0.5%
Resistance
9.53 kOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)