MFR25SDRF52-931K
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
MFR25SDRF52-931K
Datasheet:
MFR25SDRF52-931K
Description:
RES MF 1/4W 0.5% AXIAL
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±0.5%
Resistance
931 kOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C