15KPA51CA/B
Accessories
Manufacturer No:
15KPA51CA/B
Manufacture:
Yageo
Datasheet:
15KPA51CA/B
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 15KPA, P600, 51V, 82.9V, BOX
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Working Voltage
51 V
Clamping Voltage
82.9 V
Product Category
TVS Diodes / ESD Suppressors
Breakdown Voltage
63.65 V
RoHS
Details
Termination Style
Axial
Brand
Yageo
Number of Channels
1 Channel
Series
15KP
Factory Pack Quantity
300
Polarity
Unidirectional
Ipp - Peak Pulse Current
182.1 A
Packaging
Bulk
Maximum Operating Temperature
+ 175 C
Subcategory
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Minimum Operating Temperature
- 55 C
Manufacturer
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
15 kW