1.5SMC36A/TR13
Accessories
Manufacturer No:
1.5SMC36A/TR13
Manufacture:
Yageo
Package:
DO-214AB-2
Datasheet:
1.5SMC36A/TR13
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 30.8V 49.9V 1.5SMC DO-214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Brand
Yageo
Termination Style
SMD/SMT
Series
1.5SMC
Number of Channels
1 Channel
Polarity
Unidirectional
Factory Pack Quantity
3000
Packaging
Reel
Pd - Power Dissipation
6.5 W
Subcategory
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Ipp - Peak Pulse Current
30.5 A
Manufacturer
Maximum Operating Temperature
+ 150 C
Product Type
TVS Diodes
Minimum Operating Temperature
- 65 C
Package / Case
DO-214AB-2
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
1.5 kW
Working Voltage
30.8 V
Clamping Voltage
49.9 V
Product Category
TVS Diodes / ESD Suppressors
RoHS
Details
Breakdown Voltage
34.2 V