ALM200PS48C2-8
AC DC Desktop, Wall Adapters
Manufacturer No:
ALM200PS48C2-8
Manufacture:
XP Power
Datasheet:
ALM200PS48C2-8
Description:
AC-DC, EXTERNAL, 200W, ITE & MED
In Stock
25 pcs On sales
Product Parameter
Input Type
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature
0°C ~ 60°C (With Derating)
Cord Length
35.4" (0.9m)
Current - Output (Max)
4.2A
Part Status
Active
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Applications
ITE (Commercial), Medical
Polarization
Power (Watts)
202W
Input Connector
IEC 320-C8
Region Utilized
International
Form
Desktop (Class II)
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Series
ALM200 (200W)
Output Connector
Rectangular, 4 Position
Approvals
CB, CCC, CE, CSA, PSE, RCM, TUV
Size / Dimension
8.23" L x 3.23" W x 1.69" H (209.0mm x 82.0mm x 43.0mm)
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output
48V