ALM150PS48C2-8
AC DC Desktop, Wall Adapters
Manufacturer No:
ALM150PS48C2-8
Manufacture:
XP Power
Datasheet:
ALM150PS48C2-8
Description:
AC DC EXTERNAL 150W ITE & MEDICA
In Stock
25 pcs On sales
Product Parameter
Region Utilized
International
Form
Desktop (Class II)
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Series
ALM150 (150W)
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Approvals
CB, CSA, CCC, KC, PSE, RCM, TUV, UL
Size / Dimension
7.32" L x 2.83" W x 1.49" H (185.9mm x 71.9mm x 37.8mm)
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output
48V
Input Type
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature
0°C ~ 60°C
Cord Length
35.4" (0.9m)
Current - Output (Max)
3.1A
Part Status
Active
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Applications
Medical
Polarization
Power (Watts)
149W