VJ0805V823MXXCW1BC
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
VJ0805V823MXXCW1BC
Manufacture:
Vishay / Vitramon
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
VJ0805V823MXXCW1BC
Description:
CAP CER 0.082UF 25V Y5V 0805
Series
VJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)
Features
Voltage - Rated
25V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance
0.082µF