VJ0603Y151KXXCW1BC
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
VJ0603Y151KXXCW1BC
Manufacture:
Vishay / Vitramon
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
VJ0603Y151KXXCW1BC
Description:
CAP CER 150PF 25V X7R 0603
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
VJ
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)
Features
Voltage - Rated
25V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
150pF