VJ0603Y102MXBCW1BC
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
VJ0603Y102MXBCW1BC
Datasheet:
VJ0603Y102MXBCW1BC
Description:
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)
Features
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
1000pF