VJ0603A470KXXCW1BC
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
VJ0603A470KXXCW1BC
Datasheet:
VJ0603A470KXXCW1BC
Description:
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0603
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Capacitance
47pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)
Features
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C