VJ0402Y822KXXPW1BC
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
VJ0402Y822KXXPW1BC
Datasheet:
VJ0402Y822KXXPW1BC
Description:
CAP CER 8200PF 25V X7R 0402
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
8200pF
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Features
Voltage - Rated
25V