VJ0402A2R2BXAPW1BC
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
VJ0402A2R2BXAPW1BC
Datasheet:
VJ0402A2R2BXAPW1BC
Description:
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0402
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Features
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.1pF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
2.2pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
VJ
Package / Case
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)