VJ0402A101KXJCW1BC
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
VJ0402A101KXJCW1BC
Manufacture:
Vishay / Vitramon
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
VJ0402A101KXJCW1BC
Description:
CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 0402
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Ratings
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Features
Voltage - Rated
16V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
100pF