GA0603Y391KXCAP31G
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
GA0603Y391KXCAP31G
Manufacture:
Vishay / Vitramon
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
GA0603Y391KXCAP31G
Description:
CAP CER 390PF 200V X7R 0603
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Capacitance
390pF
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Applications
Automotive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
GA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Ratings
AEC-Q200
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)
Features
Voltage - Rated
200V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%