GA0402Y822MXXAP31G
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
GA0402Y822MXXAP31G
Datasheet:
GA0402Y822MXXAP31G
Description:
CAP CER 8200PF 25V X7R 0402
Capacitance
8200pF
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Applications
Automotive
Failure Rate
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)
Features
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C