GA0402Y822MXJAC31G
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
GA0402Y822MXJAC31G
Manufacture:
Vishay / Vitramon
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
GA0402Y822MXJAC31G
Description:
CAP CER 8200PF 16V X7R 0402
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
GA
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Ratings
AEC-Q200
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)
Features
Voltage - Rated
16V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Capacitance
8200pF