TMCSE1A336MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCSE1A336MTRF
Manufacture:
Vishay / Sprague
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TMCSE1A336MTRF
Description:
CAP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Capacitance
33µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz
Part Status
Active
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Type
Molded
Voltage - Rated
10V
Series
TMCS
Lifetime @ Temp.
Ratings
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Features
General Purpose
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Packaging
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%