TMCSC1V225MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCSC1V225MTRF
Datasheet:
TMCSC1V225MTRF
Description:
CAP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Rated
35V
Size / Dimension
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Capacitance
2.2µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm @ 100kHz