TMCSC1A156MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCSC1A156MTRF
Manufacture:
Vishay / Sprague
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TMCSC1A156MTRF
Description:
CAP
Part Status
Active
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Molded
Voltage - Rated
10V
Series
TMCS
Lifetime @ Temp.
Ratings
Size / Dimension
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Features
General Purpose
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Packaging
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Capacitance
15µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.2Ohm @ 100kHz