TMCP1A225MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCP1A225MTRF
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
TMCP1A225MTRF
Description:
CAP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Rated
10V
Series
TMCP
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
P
Capacitance
2.2µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
8.8Ohm @ 100kHz