TMCMC1A476MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCMC1A476MTRF
Datasheet:
TMCMC1A476MTRF
Description:
CAP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Rated
10V
Size / Dimension
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Capacitance
47µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1Ohm @ 100kHz