TMCMC1A336MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCMC1A336MTRF
Datasheet:
TMCMC1A336MTRF
Size / Dimension
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Capacitance
33µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1Ohm @ 100kHz
Part Status
Active
Voltage - Rated
10V