TMCMB1D226MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCMB1D226MTRF
Manufacture:
Vishay / Sprague
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
TMCMB1D226MTRF
Description:
CAP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Type
Molded
Voltage - Rated
20V
Series
TMCM
Lifetime @ Temp.
Ratings
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Features
General Purpose
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Packaging
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Capacitance
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.7Ohm @ 100kHz