TMCMB1A336MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCMB1A336MTRF
Datasheet:
TMCMB1A336MTRF
Voltage - Rated
10V
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Capacitance
33µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1Ohm @ 100kHz