TMCMB1A226MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCMB1A226MTRF
Datasheet:
TMCMB1A226MTRF
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Packaging
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Capacitance
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1Ohm @ 100kHz
Part Status
Active
Failure Rate
Lead Spacing
Voltage - Rated
10V
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)