TMCMA1V225MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCMA1V225MTRF
Datasheet:
TMCMA1V225MTRF
Description:
CAP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Rated
35V
Series
TMCM
Lifetime @ Temp.
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Capacitance
2.2µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.4Ohm @ 100kHz