TMCMA1C685MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCMA1C685MTRF
Datasheet:
TMCMA1C685MTRF
Description:
CAP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Capacitance
6.8µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm @ 100kHz
Part Status
Active
Failure Rate
Lead Spacing
Voltage - Rated
16V