TMCMA1A685MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCMA1A685MTRF
Manufacture:
Vishay / Sprague
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TMCMA1A685MTRF
Description:
CAP
Part Status
Active
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Type
Molded
Voltage - Rated
10V
Series
TMCM
Lifetime @ Temp.
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Features
General Purpose
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Packaging
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Capacitance
6.8µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm @ 100kHz