TMCMA0G106MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCMA0G106MTRF
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TMCMA0G106MTRF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Capacitance
10µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm @ 100kHz
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated
4V
Series
TMCM
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Features
General Purpose
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)