TMCHC1C476MTRF
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
TMCHC1C476MTRF
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TMCHC1C476MTRF
Description:
CAP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Nonstandard
Voltage - Rated
16V
Series
TMCH
Size / Dimension
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Features
High Reliability
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Capacitance
47µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.2Ohm @ 100kHz