672D337H025DT5J
Aluminum Electrolytic Capacitors
Manufacturer No:
672D337H025DT5J
Manufacture:
Vishay / Sprague
Package:
Radial, Can
Datasheet:
672D337H025DT5J
Description:
CAP ALUM 330UF 25V RADIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Can
Voltage - Rated
25V
Series
672D
Lifetime @ Temp.
Ratings
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
1.417" (36.00mm)
Tolerance
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Capacitance
330µF
Surface Mount Land Size
Part Status
Active
ESR (Equivalent Series Resistance)
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)