600D825F100KD4
Aluminum Electrolytic Capacitors
Manufacturer No:
600D825F100KD4
Manufacture:
Vishay / Sprague
Package:
Axial, Can
Datasheet:
600D825F100KD4
Description:
CAP ALUM 8.2UF 100V AXIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Axial, Can
Voltage - Rated
100V
Series
600D
Lifetime @ Temp.
Ratings
Size / Dimension
0.281" Dia x 0.937" L (7.14mm x 23.80mm)
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
Tolerance
-10%, +50%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
8.2µF