600D336G075DE5
Aluminum Electrolytic Capacitors
Manufacturer No:
600D336G075DE5
Datasheet:
600D336G075DE5
Description:
CAP ALUM 33UF 75V AXIAL
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.125" L (9.53mm x 28.58mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
33µF
Surface Mount Land Size
Part Status
Active
ESR (Equivalent Series Resistance)
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Voltage - Rated
75V