600D336F075DE4
Aluminum Electrolytic Capacitors
Manufacturer No:
600D336F075DE4
Manufacture:
Vishay / Sprague
Package:
Axial, Can
Datasheet:
600D336F075DE4
Description:
CAP ALUM 33UF 75V AXIAL
Series
600D
Lifetime @ Temp.
Ratings
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.125" L (9.53mm x 28.58mm)
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
Tolerance
-10%, +50%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
33µF
Surface Mount Land Size
Part Status
Active
ESR (Equivalent Series Resistance)
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Axial, Can
Voltage - Rated
75V