600D226F150DJ5
Aluminum Electrolytic Capacitors
Manufacturer No:
600D226F150DJ5
Manufacture:
Vishay / Sprague
Package:
Axial, Can
Datasheet:
600D226F150DJ5
Description:
CAP ALUM 22UF 150V AXIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Tolerance
-10%, +50%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
22µF
Surface Mount Land Size
Part Status
Active
Ripple Current @ Low Frequency
106mA @ 120Hz
Applications
General Purpose
Ripple Current @ High Frequency
148.4mA @ 1kHz
Lead Spacing
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.75Ohm @ 120Hz
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Axial, Can
Voltage - Rated
150V
Series
600D
Lifetime @ Temp.
Ratings
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.623" L (9.53mm x 41.30mm)