600D187G015DE5
Aluminum Electrolytic Capacitors
Manufacturer No:
600D187G015DE5
Datasheet:
600D187G015DE5
Description:
CAP ALUM 180UF 15V AXIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Rated
15V
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.125" L (9.53mm x 28.58mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
180µF