600D127G060DL5
Aluminum Electrolytic Capacitors
Manufacturer No:
600D127G060DL5
Datasheet:
600D127G060DL5
Description:
CAP ALUM 120UF 60V AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
120µF
Surface Mount Land Size
Part Status
Active
ESR (Equivalent Series Resistance)
Voltage - Rated
60V
Size / Dimension
0.375" Dia x 2.187" L (9.53mm x 55.56mm)