SMBJ7.5D-M3/H
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMBJ7.5D-M3/H
Datasheet:
SMBJ7.5D-M3/H
Description:
TVS DIODE 7.5V 12.7V DO214AA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Supplier Device Package
DO-214AA (SMBJ)
Series
TransZorb®
Voltage - Breakdown (Min)
8.46V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.7V
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
47.2A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Company Profile
SMBJ7.5D-M3/H Relevant information
SMBJ10
SMBJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AA