SMBJ54AHE3/52
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMBJ54AHE3/52
Datasheet:
SMBJ54AHE3/52
Description:
TVS DIODE 54V 87.1V DO214AA
In Stock
2846 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Company Profile
SMBJ54AHE3/52 Relevant information
SMBJ10
SMBJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AA