SMBJ36CAHE3/5B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMBJ36CAHE3/5B
Datasheet:
SMBJ36CAHE3/5B
Description:
TVS DIODE 36V 58.1V DO214AA
In Stock
3225 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.3A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Company Profile
SMBJ36CAHE3/5B Relevant information
SMBJ10
SMBJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AA