SMBJ30AHE3/52
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMBJ30AHE3/52
Datasheet:
SMBJ30AHE3/52
Description:
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AA
In Stock
2460 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Company Profile
SMBJ30AHE3/52 Relevant information
SMBJ10
SMBJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AA