SMBJ28AHE3/52
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMBJ28AHE3/52
Datasheet:
SMBJ28AHE3/52
Description:
TVS DIODE 28V 45.5V DO214AA
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.2A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Company Profile
SMBJ28AHE3/52 Relevant information
SMBJ10
SMBJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AA