SMAJ36CAHE3/5A
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMAJ36CAHE3/5A
Datasheet:
SMAJ36CAHE3/5A
Description:
TVS DIODE 36V 58.1V DO214AC
In Stock
7500 pcs On sales
Product Parameter
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Company Profile
SMAJ36CAHE3/5A Relevant information
SMAJ10
SMAJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AC