SMAJ26CAHE3/5A
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMAJ26CAHE3/5A
Datasheet:
SMAJ26CAHE3/5A
Description:
TVS DIODE 26V 42.1V DO214AC
In Stock
7500 pcs On sales
Product Parameter
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.5A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Company Profile
SMAJ26CAHE3/5A Relevant information
SMAJ10
SMAJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AC