Y1728100R000T9L
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
Y1728100R000T9L
Manufacture:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Package:
Axial - 4 Leads
Datasheet:
Y1728100R000T9L
Description:
RES 100 OHM 1.5W 0.01% AXIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
1.5W
Package / Case
Axial - 4 Leads
Size / Dimension
0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max)
Series
H
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Non-Inductive
Number of Terminations
4
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±0.01%
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Resistance
100 Ohms